Nevzat İhsan SARI

     Nevzat İhsan SARI

     Tapu ve Kadastro Başmüfettişi

1979 yılında Bolvadin’de doğdu. İlk ve ortaokulu Bolvadin’de, lise eğitimini ise Ankara’da Tapu ve Kadastro Meslek Lisesinde tamamladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Harita Yüksek Mühendisi unvanı aldı.

Daha sonra Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

İstanbul Büyükçekmece 1. Bölge Tapu Sicil Müdürlüğü’nde 2000 yılında başladığı memuriyet hayatında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün taşra birimlerinde çeşitli görevler üstlendi.

Çankaya Kadastro Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi olarak görev yapmakta iken, 2008 yılında açılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavını birincilikle kazanarak Müfettişliğe atandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde müfettiş yardımcısı, müfettiş ve başmüfettiş olarak görev yaptı. 2018-2019 yılları arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Harita Dairesi Başkanı olarak görev üstlendi.

Halen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.